Nazwy ulic Lwowa

Na podstawie informacji własnych oraz przewodnika "Lwów - Ilustrowany przewodnik", wydanego w 2001 r. przez wydawnictwo "Centrum Europy" ze Lwowa (wyd. ukraińsko/angielskie) oraz wydawnictwo "Via Nova" z Wrocławia (wyd. polskie)
Nazwy ulic Lwowa podczas okupacji hitlerowskiej (maj 1942)

"Plan von Lemberg" zamieszczony w książce Grzegorza Hryciuka "Kumityt" Polski Komitet Opiekuńczy Lwów Miasto w latach 1941-1944


Plan Lwowa z 1922 roku wydany przez Książnicę ATLAS

Nazwa sprzed 1939 roku Nazwa obecna
(w trankrypcji fonetycznej)
3 Maja Siczowych Strilciw
3 Maja (Lewandówka) Powitriana
29 Listopada Konowalcia
Abrahamowiczów Boya-Żeleńśkoho
Adamowa Karelśka
Akacjowa Akacyjna
Akademicka Prospekt Szewczenka
Akcyzowa Bobyńśkoho
Akademicki, pl. Hruszewśkoho
Albinowska Dżerelna Biczna
Aleksandrowicza Perejasławśka
Alembeków Tamańska
Anczewskich Wasykiwśkoho
Andriollego, pasaż nie istnieje
Anny św. Leontowycza
Antoniego św. Zańkoweckoj
Arciszewskich gen. Grekowa
Arsenalska
Asnyka Bohomolcia
Badenich Rylejewa
Biskupa Bandurskiego Mytna płoszcza
Balonowa Hajdamaćka
Batorego Stefana Kniazia Romana
Baworowskich Biblioteczna
Bełzy Ołżycza
plac Bema Kniazia Światosława
Bema Jarosława Mudroho
Benedyktyński, pl. Wiczewa płoszcza
Bernardyński, pl. Soborna płoszcza
Bernsteina Szolem-Alejchema
Bielowskiego Kowżuna
Plac Arcybiskupa Bilczewskiego Kropywnyćkoho
Bilińskich Smal-Stoćkoho
Biłohorska Lewandiwska
Blacharska Iwana Fedorowa
Boberskiej Czumaćka
Boczkowskiego Odeśka
Boczna Jabłonowskich Szota Rustaweli
Bogusławskiego Łukijanowycza
Boimów Starojewrejska
Bonifratrów Krawczuka
Bourlarda Nyżankiwśkoho
Bożnicza Siańska
Brajerowska Lepkoho
Bułgarska Bułharśka 
Byka Danyłyszyna
Cebulowa Stara
Cetnerówka Cetneriwka
Chełmska
Chłopickiego Kulikiwśka
Chmielowskiego Hlibowa
Chocimska Hotyńśka
Chodkiewicza Bohuna
Chodorowskiego Wenecjanowa
Chorążczyzna Czajkowśkoho
Chrzanowskiej Zofii Werbyćkoho
Cicha Tycha
Cieplaka Żukowśkoho
Cieszyńska Ternopilśka
Cłowy / Bandurskiego, plac Mytna płoszcza
Cmentarna Korduby
Czarnieckiego Wynnyczenka
Czereśniowa Czeremszniewa
Czerwieńska Tatarbunarska
Częstochowska Kwytki-Osnowianenki
Czwartaków Kwytnewa
Czysta Boja-Żeleńśkoho
Dąbczańskiej Czajkowśkoho
plac Dąbrowskiego Małaniuka
Dąbrowskiego Rutkowycza
Dekerta Dekarta
Długosza Cyryla i Mefodija
Domagaliczów Akademika Pawłowa
Dominikańska Stawropigijśka
Dominikański, pl Muzealna płoszcza
Domsa Wojtowycza
Plac Ducha Św. Pidkowy Iwana
Dunin-Borkowskich Zalizniaka
Dunin-Wąsowicza Czeremszyny
Dwernickiego Łemyka
Dwernickiego Muszaka
Dwernickiego Swencyćkoho
Dybowskiego Kubańśka
Dyktowa Dyktowa
Dylewskich Komarynca
Działyńskich Tobilewicza
Dzieduszyckich Wirmenska
Fellerów, pasaż Mychalczuka, ul.
aleja Focha Czernowećka
Franciszkańska Korolenka
Fredry Fredra
Friedrichów Martowycza
Furmańska Furmanśka
Gazowa Hazowa
Gęsia Stawmirska
Gipsowa Gipsowa
Głęboka Głuboka
Głowackiego Hołowaćkoho
Głowińskiego Czernihowśka
Gnieźnieńska Łytwynenki
plac Goluchowskich Torhowa płoszcza
Gołąba Werchraćkoho
Gosiewskiego Terszakowciw
Graniczna Hraniczna
Grecka Hrećka
Grochowska Rudnyćkoho
Grodzickich Drukarśka
Grottgera Smolśkoho
Gródecka Ślepa Zakryta
Gródecka Horodoćka
Grunerów, pasaż
Grunwaldzka (Lewandówka) Siajwo
Grzegorza z Sanoka Papariwka
Gundulicza Karmańśkoho
Gwardii Narodowej, pl. Proswity
Halicka Hałyćka
Halicki, pl. Hałyćka płoszcza
Hauke-Bosaka Tiutiunykiw
Hausmana, pasaż Krywa Łypa
Heninga Charkiwśka
Herburtów Glinki
Hermana Łemkiwśka
Hetmańska Swobody, prospekt
Opata Hoffmana Czechowa
Hołówki Doncowa
Inwalidów Baturinska
Issakowicza Horbaczewśkoho
Jabłonowskich Szota Rustaweli
plac Stanisława Jabłonowskiego Jaworśkoho
Jabłonowskiego Łypkiwśkoho
Jachowicza Kuczery
Jacka, św. Archipenki
Jadwigi królowej Wołczka Marka
Jagiellońska Hnatiuka
Jana III, króla Chemiczna
Jana III, Króla Kwitowa
Janowska Szewczenka
Janowskiego Sielskich
Japońska Japonska
Jasna Jasna
Jelinka Kremenećka
Jordańska Sosiury
Joselewicza Berka Bałabana
Jura, św. pl Płoszcza swiatoho Jura
Kadecka Hwardyjśka
Kadyego Kutowa
Kalecza Kalicza Hora
Kalecza Stefanyka
Kamieniecka
Kamińskiego Żiżki
Kampiana Palija
Kapitulny, pl Kafedralna płoszcza
Karmelicka Proswity
Karłowiczówny Stusa
Karpacka Karpacka
Karpińskiego Franciszka Karpynśkoho O.
Kasprowicza Komarowa
Kasztelańska Perowa
Kazimierzowska Horodoćka
Kącik Kostomarowa
Kąpielna Opryszkiwśka
Kętrzyńskiego Fedkowycza
Kętrzyńskiego Poliszczuka
Kijowska Kyjiwśka
Kilińskiego Beryndy
Kisielki Opryszkiwśka
Klasztorna Zamkowa
Kleinowska Kamieniariw
Kleparowska Klepariwśka
Klonowicza Klonowycza
Klopperów / Kazimierza Wielkiego, pl.
Kłuszyńska Karmeliuka
Kochanowskiego Kost'Łewyćkoho
Kołłątaja Czeczota
Kołłątaja (Lewandówka) Mencyńskoho
Konopnickiej Konopnićkoj
Kopcowa Kniażia
Kopcia Wachnianina
Kopernika Kopernika
Koralnicka Wołoszyna
Kordeckiego Stepaniwnej Ołeny
Korniaktów KOrniakta
Korzeniowskiego Leinberga
Kosynierska Karpynca
Koszarowa Łućkoho
Kościelna Honty
Kościuszki Kościuszka
plac Kotlarewskiego płoszcza Szaszkewycza
Kotlarska Kotlarśka
Kozielnicka Kozielnyćka
Krakowska Krakiwśka
Krakowski, pl. Ośmiomysła płoszcza
Krasickich Ohijenki
Krasińskiego Tołstoja
Kraszewskiego Kruszelnyćkoj
Kresowa Chemiczna
Kręta Nyżankywśkoho
Krótka -
Krupiarska Krupiarśka
Krusznik Bojkiwśka
Krzywa Nyżankiwskoho
Kubali Szuchewycza
Kubasiewicza Górskiej
Kulparkowska Kulparkiwśka
Kurkowa Łysenki
Kuszewicza Kuszewycza
Lauda Meblarska
Legionów Swobody, prospekt
Lelewela Popowycza
Lenartowicza Nieczuja-Łewyćkoho
Leszczyńskiego króla Michnowskich braci
Leśna Leśna
Lindego Liszta
aleja Lipowa Łypowa
Lisa-Kuli Kasteliwka
29 Listopada Konowalca
Litewska Lytowśka
Lubieckiego Ołesia
Lwowska Dżerelna
Lwowskich Dzieci Turgieniewa
Łazarza św. Hrabowśkoho
Łazienna Łazniewa
Łąckiego Briułłowa
Łozińskiego Hercena
Łukasiewicza Nyskyj Zamok
Łukiewicza Dibrowna
Łyczakowska Łyczakiwśka
Łyżwiarska Łyżwiarśka
Malczewskiego Romanyćkoho
Mała -
Małachowskiego Ostrogradskich
Małeckiego Hrychorowycza
Marcina św. Żowkiwśka
Mariacki, pl. Mickiewicza płoszcza
św. Marii Magdaleny Kolberga
plac Marii Śnieżnej Zwenihrodzka płoszcza
Marka, św. Kobylańskiej Olgi
Marszałkowska Uniwersytećka
Matejki Matejka
Mazowiecka Zaporoska
Nazwa sprzed 1939 roku Nazwa obecna
(w trankrypcji fonetycznej)
Mączna Muczna
Mączyńskiego Jefremowa
Meiselsa Browarna
Miączyńskiego Parafanowicziw
Michała, św. Drohobycza
Michalskiego Iwasiuka
Mickiewicza Łyśtopadowoho Czynu
Mikolascha, pasaż Nie istnieje
Mikołaja św. Hruszewśkoho
Miłkowskiego Hułaka-Artemowśkoho
Misjonarska Det'ki
Misjonarski, pl. 700-Lecia Lwowa
Mochnackiego Drahomanowa
Modrzejewskiej Kokorudza
Murarska / Mączyńskiego Jefremowa
Na Bajkach Kyjiwśka
Na Błonie Boczna Komarowa
Nabielaka Kotlarewśkoho
Narbutta -
Niemcewicza Hołubowycza
Nikorowicza Profesorśka
Nilskiego-Łapińskiego Bujki
plac NIski Zamek -
Norwida Hordyńskich
Nowej Rzeźni Promysłowa
Nusbaum-Hilarowicza Niszczyńśkoho
Obertyńska Zaryckich
Obertyńska Zaryćkich
Obozowa Wołoszczaka
Obrony Dworca Sulymy
Obrońców Lwowa Doroszenki
Obwodowa Trusza
Ochronek Konyśkoho
Odrowążów Letnia
Oficerska Samijłenki
Okólskiego Staryćkoho
plac Orlicz-Dreszera Petruszewycza płoszcza
Ormiańska Wirmenśka
Orzeszkowej Orzeszko
Ossolińskich Stefanyka
Ostrobramska Stancja Łyczakiw
Książąt Ostrogskich Konstantego Otrogskiego
Otwarta Widkryta
Owocowa Owoczewa
Paderewskiego Stećki
Paparówka Papariwka
Pasieczna Pasieczna
Paulinów Niżyńska
św. Pawła Szimzeriw
Pełczyńska Wytowśkoho
Pełtewna Czornowoła, al.
Piaskowa Piskowa
Piastów Łobaczewśkoho
Piekarska Piekarśka
Pierackiego / Na Błonie Zaliznyczna
Piesza -
Pijarów Niekrasowa
Pilichowska Jeroszenki
Piłsudskiego Franka Iwana
Piotra, św. Miecznikowa
Pochyła Pochyła
Pod Dębem -
Pod Stoczkiem Konotopska
Podlewskiego Hrebinki
Podwale Pidwalna
Pogodna ?
Pohulanka Pohulanka
Pola Wincentego Dorosza
Pomorska Myszugi
Poniatowskiego Samczuka
Ponińskiego Franka Iwana
Poratyńskiego Azowska
Poprzeczna Kowelska
Potockiego Andrzeja Czuprynki, gen.
Poznańska Tarnopolska
Prowiantowa Huszałewycza
Prusa, pl. Franka, ul.
Ptaśnika Wilde
Pułaskiego Parkowa
Racławicka Samczuka
Rappaporta Rapaporta
Raszyńska Pasternaka
Reja Mikołaja Sewastopolska
Rejtana Kurbasa
Rewakowicza Riepina
Reymonta Lewińśkoho
Romanowicza Saksahańskoho
Roehringa Dzyndry
Ruska Ruśka
Rutowskiego Teatralna
Rycerska Storożenki
Rydygiera Galileusza
Rynek Rynok
Rzeźni, pl.
Rzeźnicka Naływajki
Rzeźbiarska Rzeźbiarska
Sakramentek Tuhan-Baranowśkoho
Sapiehy Leona Bandery Stepana
Sądowa Sudowa
Schleichera Bazarna
Senatorska Stećki
Serbska Serbśka
Sieniawska Użhorodzka
Sienkiewicza Woronoho
Sierpowa Perejasławśka
Skarbkowska Łesi Ukrainki
Skargi Ozarkewycza
Skrzyńskiego Witwera
Słodowa Słodowa
Słoneczna Kulisza
Słowackiego Słowaćkoho
Smocza Pidmurna
Smolki, pl. Hryhorenki płoszcza
Snopkowska Stusa Wasyla
Sobieskiego Rohatyńciw, braci
Sobieszczyzna Barwińskich
Sobińskiego Slipyja Josipa
Sodowa / Reymonta Lewinśkoho
Sokoła Kowżuna
Stalmacha Basarab Olgi
Stanisława, św. Tyktora
Starotandetna Mularska
Starozakonna Mścisława Udatnego, kniazia
Starozniesienna Starozniesienna
Stary Rynek Staryj Rynok
Steczkowskiego Panczyszyna
Stefczyka Aralska
Stroha Angełowycza
Stryjska Stryjśka
Strzała / Fleszara Metrologiczna
Strzałkowskiej Pcziłki
Strzelecka Hawryszkiewycza
Strzelecki, pl. Daniela Hałyćkoho płoszcza
Strzemię Jakuba, bł. Mendelejewa
Studentek Studenćka
Studzienna
22 stycznia Krymśka
Supińskiego Kociubinśkoho
Sykstuska Doroszenki
Szajnochy Bankiwska
Szaszkiewicza, pl. Szaszkewycza płoszcza
Szeptyckich Szeptyćkich
Szewczenki Dnieprowska
Szlachecka Moryniećka
Szlachecka boczna Kyryliwśka
Szopena Szopena
Szpitalna Bazarna
Szumlańskiech Sieczenowa
Szymonowiczów Melnyka
Szymonowiczów Morszyńska /Melnyka
Śniadeckich Politechniczna
Śląska Kubalczycza
Śliwińskiego Braci Tymoszenko
Śnieżna Sniżna
Świętokrzyska Bortnianskoho
Tańskiej Klementyny Rudańśkoho
Tarnowskiego, hetmana Tarnawśkoho, generała
Tatarska Tatarśka
Tatar-Trześniowskiego Boberśkoho
Teatyńska Krywonosa
Technicka Techniczna
Teodora, św., pl. Teodora płoszcza
Teresy św. Ołeksandra Newśkoho
Tkacka -
Tomickiego Kopernika
Torosiewicza Kocyłowśkoho
Toruńska Ternopilśka
Traugutta Szaranewycza
Trybunalska Szewśka
Trybunalski plac Jaworśkoho płoszcza
Turecka Turećka
Ujejskiego Ustyjanowycza
Ulatowskiego Fed'kowycza
Unii Brzeskiej, pl. Łypniewa płoszcza 
Unii Lubelskiej Huculska
Wagowa -
Wagilewicza Wagilewycza
Wałowa Wałowa
Wały Gubernatorskie Wynnyczenka
Wały Hetmańskie Swobody, prospekt
Warszawska
Warszawski, pl.
Wekslarski, pl. Kolijiwszczyny
Wesoła ?
Weteranów Weteraniw
Węglowa Węgielna
Wiarusów Smiływich
Wiatrakowa Rossiego
Widok Łukasza
Wileńska Łytwynenki
Winnica Wynnycia
Wiśniowieckich Rusowych
Władysława Warneńczyka Cetneriwka
Własna Strzecha Panasa Myrnoho
Wodna Wodna
Wojciecha, św. Dowbusza
Wołoska Wołoska
Wołyńska Wołyńska
Wronowskich Kołessy
Wszystkich Świętych Alczewskoj
Wszystkich Świętych Mowy
Wulecka Droga Kniahini Olgi,
Wulecka Sacharowa
Wulka
Wyspiańskiego Wyszeńskoho
Za Rogatką / Trześniowskiego Boberśkoho
Zacerkiewna Zacerkowna
Zachariewicza Architektorska
Zadwórzańska Antonowycza
Zakładników Ludkewycza
Zamarstynowska Zamartyniwśka
Zamknięta Zamknena
Zamkowa Zamkowa
Zamkowa Wysokij Zamok
Zamoyskiego Romanczuka
Zapolskiej Zapolśkoj
Zaułek Ormiański
Zbożowy, pl.
Zdrowie Zdorowia
Zgody, pl.
Zielona Zełena
Ziemiałkowskiego Nowakiwśkoho
Zimorowicza Dudajewa
Złota Zołota
Zniesienna Łypkiwśkoho
Zofii św. Franka
Zofii, św, pl.
Zyblikiewicza Franka
Zygmuntowska Gogola
Źródlana Dżerelna
Żeburskiego Miżhirna
Żółkiewska Chmielnićkoho
Żulińskiego Fiłatowa
Żyżyńska Kubijowycza

Data utworzenia strony: 2008-12-07